Proje Hakkında

1.Etap Daireler 3.Etap Villalar 1.Etap Villalar Çarmıklı Holding’e bağlı şirketler gurubundan Yonca İnşaat Yatırım A.Ş.'nin sahip olduğu arsalar üzerinde, Çarmıklı İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ve Onur Mühendislik Müşavirlik İnşaat Ltd.Şti. tarafından inşa edilmekte olan MİMAR SİNAN KONAKLARI, Marmara Denizi kıyısında, Büyükçekmece koyunda, Mimarsinan beldesinde bulunan ve denize 100 ila 300m. uzaklıkta eşsiz deniz manzarasına sahip bölgede inşa edilmektedir.

Gelecekte İstanbul’un riviyerası olması beklenen bölge yaklaşık 60.000 nüfuslu yeni bir kent görünümündedir. Bölgede Emlak Bankası’nın yaptığı Mimaroba ve Sinanoba konutları ile bir çok özel inşaat şirketleri yer almaktadır. Büyük Üstad Mimar Sinan’ın eserleri ile süslü bu şirin belde, balıkçılığı ile ünlenmiştir.

Mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu MİMAR SİNAN KONAKLARI projesinde, 44.000 metrekare arsa üzerinde; 45 adet villa ile 128 adet daire ile işyerleri planlanmıştır. Her konutun deniz manzarası görmesi esas alınarak hazırlanan genel projede, 26.000 metrekare yeşil alan, oyun alanları ve açık otoparklar mevcuttur.

Etaplar halinde inşa edilecek olan proje tamamlandığında, bölgenin en prestijli sitesi olacaktır.